אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 00:45, 10 בינואר 2014

  סבי מצד אבא נולד בגרמניה והיה אזרח גרמני, היגר משם עם משפחתו לארץ ישראל כשהיה ילד קטן. האם אני זכאי לדרכון גרמני ? אזרחות גרמנית ? והאם אני חייב שאבי יקבל את האזרחות\הדרכון כדי שאקבל גם אני או שאפשר "לדלג" על הדור ולקבל ישירות כל עוד אני מוכיח על קשר משפחתי לסבי שהיה אזרח גרמני ?

  השב
 • 10:40, 12 בינואר 2014

  שלום גיא.
  יש מספר נקודות שמצריכים בחינה. ראשית, יש לבדוק, אם אכן הסבא היה אזרח גרמני. מקום לידה בגרמניה או קבלת שילומים, אינם מלמדים על אזרחות. גם אם הוא היה אזרח גרמני, יש לבחון היבטים נוספים, כמו תאריכי לידה. לפרטים נוספים, תוכל לפנות אליי דרך האתר שלנו www.henadvoc.com . אתה תקבל מאתנו שאלון לצורך בחינת הסיכויים. הבדיקה היא ללא תמורה.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.