אזרחות גרמנית - שרות בקבע - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 16:36, 11 בנובמבר 2012

  שלום, בחור ששרת בקבע שנה בגין הכשרה צבאית (בין השנים 2000 ל2012 שבהן היה צריך לקבל אישור מהגרמנים, הוא לא ידע ולא קיבל), האם עכשין אחרי שהחוקים השתנו, יוכל להגיש בקשה חדשה לדרכון והדבר יאושר לו?

  השב
 • 17:25, 11 בנובמבר 2012

  ניתן כמובן להגיש בקשה.
  בניגוד להליך המקורי של קבלת האזרחות, בו לרשויות בגרמניה אין שיקול דעת אם להעניק את האזרחות אם לאו, בהליך הנוכחי, רשאים הרשויות בגרמניה לסרב להעניק לך את האזרחות מחדש.
  אמנם מכל הבקשות שהגשנו עד עתה במקרים דומים כמו שלך, הצלחנו לשכנע את גרמניה להעניק מחדש את האזרחות, אולם לאור שיקול הדעת המוקנה להם, איש לא יכול להבטיח שהם ייעתרו לבקשה.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.