קבלת אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • איילת

  נשלח ע"יאיילת 23:35, 30 בינואר 2014

  שלום רב. סבתי הייתה אזרחית גרמניה. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה היא ברחה ארצה והתחתנה עם אזרח פולין ולא חזרה לגרמניה. נאמר לי כי נשללה ממנה אזרחותה הגרמנית עקב הנישואין לאזרח פולין. האמנם? אביה של סבתי שירת בצבא הגרמני במלחמת העולם הראשונה ונפל בשבי. האם אוכל לבסס את בקשת האזרחות הגרמנית עליו? פרט נוסף- אבי נולד לפני 1953, האם זה ישפיע על קבלת האזרחות שלי? (אימו גרמניה) המון תודה!

  השב
 • 10:33, 31 בינואר 2014

  אתחיל מהסוף: מאחר ואביך נולד לפני אפריל 1953, קלושים סיכויי צאציו לקבל דרכון גרמני, אלא אם מישהו מהם יודע גרמנית ברמה סבירה.

  ככל שהסבתא הייתה גרמניה והתחתנה לפני נובמבר 1941 עם נתין שאינו גרמני, קלושים סיכויי צאצאי הסבתא לקבל דרכון גרמני.

  לפרטים נוספים, אני מפנה לאתר שלנו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.