מציאת תעודת זהות גרמנית משנת 1924 - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • עומר חתן

  נשלח ע"יעומר חתן 00:26, 2 בפברואר 2014

  ע"וד ד"ר יובל חן שלום, משפחתי ואני מעוניינים בהליך הוצאת דרכון גרמני. תעודת הזהות של סבתי מ 1924 לא נמצאה במסמכינו בישראל והיא אינה בחיים. האם אתה מכיר מאגר מידע שמתוכו נוכל להוציא תצלום של ת.הזהות ? לצורך העניין, סבתי נולדה בהנובר, גרמניה, ועלתה עם אמה בשנת 1933 לארץ. לפי האתר של שגרירות גרמניה בישראל, צאצאיה זכאים לדרכון גרמני - http://www.tel-aviv.diplo.de/Vertretung/telaviv/he/02-RK/Staatsangeh_C3_B6rigkeit/Erwerb.html

  השב
 • 15:08, 4 בפברואר 2014

  רק צאצאי הסבתא שלך שנולדו לאחר אפריל 1953 יקבלו דרכון גרמני, אם סבתא שלך היתה גרמניה. מקום לידה בגרמניה או קבלת שילומים אינם מקנים אזרחות גרמנית. לפרטים נוספים, אתה מופנה לאתר שלנו.
  כאשר אנוכי מחפש פרטים בגרמניה אני פונה למספר מוסדות. אין זה כמובן המקום לפרט למי ולאן אני פונה.

  תגובה
 • 20:47, 8 בפברואר 2014

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.