קבלת אזרחות זרה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 11:30, 7 בפברואר 2014

  אני יודע שאתה מתעסק במדינה אחרת אבל אולי תוכל לעזור לי בשאלה. לאבי וסבי ז"ל יש דרכון איטלקי. הייתי בשגרירות איטליה עם הדרכון. ביקשו ממני להוציא תעודה ממשרד הפנים שנקראת certification of Israeli citizenship of your father בשביל לראות שלא וויתר על האזרחות הזרה שלו כשעלה לארץ מטוניס. שילמתי 90 שקלים במשרד הפנים ועכשיו קיבלתי את התעודה בדואר רשום. לא רשום שם כלום לגבי ויתור על אזרחות זרה. רק רשום שהוא אזרח ישראלי. לפי סעיף 2 (ב)(2). לחוק האזרחות תשי"ב - 1952. החל מתאריך 27 בדצמבר 1951. תעודה זו ניתנת בהתאם לסעיף 15 לחוק. מה זה אומר? האם לא ויתר על אזרחותו?

  השב
 • 13:56, 9 בפברואר 2014

  מצטער, אינני הכתובת לפנייה שלך.

  תגובה
 • 05:46, 12 בפברואר 2014

  זה מדהים איך ישראלים רוצים ייעוץ משפטי בחינם בכל מחיר יושבים וטוחנים את המוח בכל דרך בכל פורום! שעות ומן של עורכי דין רק חינם! לדעתי צריך לחייב תלום על כל פניה זה זילות נמרצוע!

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.