אילו זכויות מגיעות לאזרח גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אסתי שחר

  נשלח ע"יאסתי שחר 16:11, 10 בפברואר 2014

  בעקבות היות אבי ובני ביתו גרמנים אשר נולדו בגרמניה,הבנתי כי אף אני וילדיי זכאים לקבל אזרחות גרמנית וכפועל יוצא מכך אף דרכון גרמני. השאלה היא מה הטעם באזרחות גרמנית.. אילו זכויות זה מקנה לתושב ישראלי? תודה מראש

  השב
 • 08:47, 13 בפברואר 2014

  מקום לידה בגרמניה אינו מקנה אזרחות גרמנית. לפרטים נוספים אני מפנה לאתר האינטרנט שלנו.
  אזרחות גרמנית מעניקה את כל הזכויות שיש לאזרח גרמני בגרמניה, במרחב האירו ובמדינות האנגלו סקסיות כמו ארה"ב, אוסטרליה וניו זילנד.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.