קבלת אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 00:13, 11 בפברואר 2014

  סבתי ניצולת שואה בת 85 גרה בגרמניה עד פרוץ המלחמה(WWR2). לאחר מכן עברה לישראל עם משפחתה, הוריה חזרו לגרמניה לאחר המלחמה והיא נשארה בארץ, לשני ההורים היתה אזרחות גרמנית אך הם אינם היו ילידי גרמני (פולין) סבתי עדיין מקבלת רנטה מגרמניה כל חודש במשך כל חייה. האם יש עילה לקבלת אזרחות לסבתי? ואם כן האם יש אפשרות שמתוקף היותי בן ביתה אקבל גם אזרחות? אשמח לתשובה מהירה תודה רבה!!!!!

  השב
 • 08:51, 13 בפברואר 2014

  חסרים לי המון פרטים, כגון:
  סבתא מאיזה צד
  שנת הלידה של הבת/הבן של הסבתא
  מתי קיבלו ההורים שלה אזרחות גרמנית-אחרי שהסבתא נולדה או לפני
  שנת הלידה שלך
  מתי התחתנה הסבתא
  ניתן לפנות אליי במייל פרטי דרך האתר שלנו. יישלח שאלון קצר לבדיקת הסיכויים לקבלת דרכון גרמני. הבדיקה היא ללא תמורה.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.