האם אני זכאי לאזרחות גרמנית? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ש

  נשלח ע"יש 22:36, 14 בנובמבר 2012

  שלום, למשפחה שלי יש שורשים גרמנים על אף שמאז עברו למזרח אירופה ולאחר מכן עלו לארץ. האם אוכל לקבל אזרחות גרמנית? כנ"ל לגבי אזרחות ממדינות המזרח שבהם גם חיו משפחתי והיה להם, אך ויתרו.

  השב
 • 10:57, 18 בנובמבר 2012

  כדי שאוכל לבחון את הסיכויים, אני חייב לדעת, האם למי ומתי מבני משפחתך היתה אזרחות גרמנית, מתי הוא/היא עברו למזרח אירופה, האם הם קיבלו אזרחות אחרת ומתי.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.