זכאות לדרכון גרמני? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 11:31, 21 בפברואר 2014

  שלום, אני נכד דור רביעי לסבתא רבה ניצולת שואה (שחיה היום) שיש לה מסמך שמעיד שהייתה במחנות ריכוז בפולין, אך היא נולדה בגרמניה ורשום שם את שם הרחוב. יש לסבא שלי (בנה של סבתא רבה) תעודת לידה גרמנית, שהוא נולד במקום שהסבתא רבה נולדה בגרמניה. לא ברור אם היה להם אזרחות בתקופה שהיו בגרמניה. האם יש להם זכאות לאזרחות גרמנית?

  השב
 • 11:50, 23 בפברואר 2014

  על פניו נראה שהסיכויים קלושים.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.