זכאות לדרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אבישי

  נשלח ע"יאבישי 18:18, 23 בפברואר 2014

  שלום רב, אבי נולד בפרנקפורט ב1961 וחיי שם עד גיל 13. בגיל 13 עלה לארץ עם אימו לאחר שאביו נפטר בגרמניה. משום מה לסבתי אין אזרחות גרמנית ולא ברור היכן בדיוק נולדה (הגיעה לגרמניה מפולין לאחר המלחמה). גם מסכמים של סבי לא כוללים בהם אזרחות גרמנית אלא ייחוס לא ברור של פליט. למיטב הבנתי בכל הכתבות שיצאו לאחרונה בעקבות אישור הדרכון הספרדי שיש פרצה בנושא. האם לאור הנסיבות לאבי יש סיכויי לקבל אזרחות גרמנית?

  השב
 • 13:18, 24 בפברואר 2014

  מהנתונים שהצגת לי, סיכוייך אינם גבוהים לקבל דרכון גרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.