אזרחות לילד שנולד בברלין - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 14:51, 25 בפברואר 2014

  ב2003 נולד בננו בברלין . עזבנו אחר שנה, אני זכאית לאזרחות רומנית, בעלי מחזיק אזרחות רוסית. ישנה סבירות גבוהה שסבי ז״ל היה אזרח גרמניה בתקופת מלח״ע 2 וברח לארץ. האם הבן זכאי לאזרחות גרמנית?

  השב
 • 09:58, 26 בפברואר 2014

  אם הסב היה אזרח גרמני, יש לכל ילדיו, נכדיו וניניו סיכוי טוב לקבל דרכון גרמני. ללא קשר לדרכון הגרמני, אם עבדתם באופן מסודר בגרמניה ושבתם לארץ, ייתכן ותוכלו לקבל חלק מהמיסים ששילמתם שם. לפרטים נוספים, אני מפנה לאתר האינטרנט שלי.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.