אזרחות משולשת? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 01:50, 12 במרץ 2014

  שלום, אם יוכל אדוני להבהיר בבקשה אני בת לאב גרמני וזכאית לבקש אזרחות גרמנית. בנות דודי (אחי-אבי) בקשו וקבלו. מלידה אני אזרחית ישראלית וגם אמריקאית (מאמא). לילדי ביקשנו אזרחות אמריקאית על פי זכות הסבתא, בעודם קטינים. כלאמר, הם אזרחים ישראליים מלידה ואזרחים אמריקאים מבקשה naturalization . אם ילדי (היום בוגרים) ואני נבקש אזרחות גרמנית האם הם או אני נאלץ לוותר על אזרחותנו האמריקאית? אנו מתגוררים באמריקה. האם יש משמעות למקום הגשת הבקשה בשגרירות גרמניה - ישראל לעומת ארה"ב?

  השב
 • 16:23, 12 במרץ 2014

  אם למבקש יש אזרחות גרמנית והוא מבקש אזרחות נוספת - בעיה. אם למבקש אזרחות זרה והוא מבקש אזרחות גרמנית ועומד בתנאים - הוא יקבל דרכון גרמני. עליכם לבדוק אצל האמריקאים, מה המשמעות לדרכון האמריקאי, אם תקבלו דרכון גרמני. אין כל משמעות למקום השגרירות, מאחר והשגרירות היא תחנת מעבר למסמכים בלבד ואינה רשאית להחליט דבר. מתוך אלפי הבקשות שטיפלנו, רבים מלקוחותינו מתגוררים מחוץ לישראל והם קיבלו במקום מגוריהם את האזרחות הגרמנית.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.