סב גרמני בעל (אולי) אזרחות פולנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 20:28, 14 במרץ 2014

  שלום. סבי ז"ל נולד בהאנובר בשנת 1909 ועלה לארץ בשנת 1936. שביקשנו מעיריית האנובר פרטים עליו הם שלחו את תעודת הלידה שלו ובנוסף מסמך אודות קורותיו בו מצוין דת יהודי ואזרחות פולנית (וכך גם זוכרת דודה שלי).מצד שני, הוא קיבל הרבה פיצויים מגרמניה ויש לי מסמכים אודות הרנטה שלו. בנוסף הוא נולד בשנת 1909, לפני שהוקמה מחדש פולין העצמאית, כך שהדבר נראה מעט תמוה. שפניתי לשגרירות גרמניה עם תעודת הלידה ומכתב הרנטה הם אמרו ש"naturalisation might be possible". הם ביקשו ממני מסמכים רבים, מתוכם גם תרגומים של תעודות הנישואין שלו ושל אבי (שזו כבר הוצאה כספית של כ450 שקלים), ואמרו שכשיגיעו המסמכים (כולל אישור של אבי לפתיחת תיק הרנטה) הם יפתחו את התיק ויראו מה הסיכויים. השאלה היא, האם לאור המידע יש סיכוי לקבלת אזרחות (לא רוצה לזרוק 450-600 שח לפח), או שבמידה והם יבדקו את מסמכי הרנטה הם ימצאו שהוא היה אזרח פולני ולא אהיה זכאי לאזרחות גרמנית? (לגבי אזרחות פולנית זה כנראה אבוד, כי למרות שהוא לא שרת בצבא יום אחד הוא התייצב לרישום בלשכת גיוס והבנתי שזה פוסל אותו). תודה.

  השב
 • 09:50, 18 במרץ 2014

  עד עתה טיפלנו בכ 2,000 בקשות לערך לקבלת דרכון גרמני. בכל אותן הבקשות אין אנו פועלים מול השגרירות, שהיא רק תחנת מעבר למסמכים ולא רשאית להחליט דבר, אלא ישירות מול הגורם המוסמך בגרמניה. לפיכך, אינני יכול לשפוט את עמדת השגרירות הגרמנית בעניין. אם ברשות המקומית הוא נרשם כאזרח פולני, סיכוייך קלושים מאד לקבל דרכון גרמני. מקום לידה בגרמניה או קבלת שילומים, אינם מקנים זכות לקבלת אזרחות גרמנית.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.