קבלת אזרחות מסבא - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 16:52, 19 במרץ 2014

  הי. רציתי לשאול שאלה קצת מסובכת. סבי (אבי מצד אימי) נולד בגרמניה וברח משם לפני המלחמה (בסביבות אלף תשע מאות שלושים ומשהו), עלה לישראל ואז עזבו לארה"ב. אין לי שום מסמך ואינני יודע אם היה אזרח גרמני או רק נולד בגרמניה (לא ידוע לי שקיבל רנטה) ראשית אשמח לדעת איך אני יכול לבדוק/לוודא אם הייתה לסבי אזרחות גרמנית? (במידה וידוע לי תאריך הלידה ועיר הלידה) שנית, במידה ואכן הייתה לו אזרחות, האם אני אוכל לקבל גם? (אימי שהיא ילידת 1942 איננה מעונינת במשהו מהגרמנים)

  השב
 • 17:10, 19 במרץ 2014

  השאלה כלל לא מסובכת. כדי לבחון אם היתה לסב אזרחות גרמנית יש לפנות לשורה של גורמים בגרמניה. אם הוא היה אזרח גרמני, טובים סיכויי ילדיו ונכדיו לקבל דרכון גרמני. ניתן לדלג על דור או יותר, כך שאימך לא תצטרך לבקש דרכון גרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.