זכאות לדרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • מוריה סטולקובסקי

  נשלח ע"ימוריה סטולקובסקי 16:38, 20 במרץ 2014

  שלום רב לאבי תעודת לידה מהעיר גינזבורג שבגרמניה , סבי וסבתי נולדו בפולין האם תעודת לידה מגינזבורג בהכרח אומרת שאבי אזרח גרמניה או לא ? והאם אני אוכל להוציא דרכון גרמני על סמך זה ?

  השב
 • 09:04, 23 במרץ 2014

  אין קשר בין מקום לידה לבין קבלת אזרחות גרמנית. אפשר להיוולד ולחיות רק בסין ולקבל דרכון גרמני. אפשר להיוולד בגרמניה, לחיות ולעבוד שם כל החיים, לקבל שילומים ולא לקבל דרכון גרמני. מהנסיבות שתיארת, נראה לי שהסיכויים קלושים.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.