מעוניין בקבלת מידע על הטבות לבעלי דרכון העוברים לגרמניה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • nimrod

  נשלח ע"יnimrod 23:16, 23 בנובמבר 2012

  אהלן יש לי דרכון גרמני רציתי לקבל כמה שיותר מידע על כל הזכויות וההטבות שניתנות לי מממשלת גרמניה במידה ואחליטה לעבור לגור שם. הבנתי שהם מממנים לימודי שפה,עוזרים עם שכר הדירה ואפילו נותנים"דמי כיס" לתקופה ההתחלתית . כמו שאמרתי , אשמח לקבל כמה שיותר מידע והפניות למקורות מידע בנוזא! תודה רבה :)

  השב
 • 12:14, 25 בנובמבר 2012

  זכויות וההטבות שיוענקו לך, אם יוענקו, ברגע שתעבור לגרמניה, הם בדיוק כמו שאר 81 מיליון אזרחי גרמניה.
  אינני יכול להשיב לך באשר למימון לימודי שפה, שכר דירה ודמי כיס, מאחר ואין עסקינן בשאלות משפטיות. בכל מקרה, אם תחשב לנתמך סוציאלי, בוודאי שיהיו לך הקלות כלשהן על פני אזרח ותושב גרמני שאינו נתמך סעד, כמו שכר דירה.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
 • 15:55, 25 בנובמבר 2012

  תודה יובל !

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.