אזרחות דרך סבא שאולי התאזרח - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 17:36, 9 באפריל 2014

  שלום רב. שאלה קצת מסובכת (ולדעתי בעלת סיכוי קלוש). סבי מצד אבי נולד ב 1917 באוסטרוהונגריה (היום רומניה) ועד כמה שידוע לי לא היה אזרח גרמני כשנולד. הוא כמובן היה ניצול שואה, עלה לארץ ב1964 ונפטר ב1978. לאחרונה מצאתי ausweis פליט או חסר מעמד שלו משנת 1973. למיטב ידיעתי הוא התגורר זמן מה בגרמניה. לא ידוע לי אם הוא היה אזרח. האם ישנה אפשרות לבדוק האם היה אזרח? אם כן והיה אזרח האם בהנחה וגם הוא וגם אבי נפטרו תאפשר לי לקבל אזרחות גרמנית למרות ששרתתי בקבע? אם זה עוזר אני דובר גרמנית בסיסית+ תודה

  השב
 • 13:49, 13 באפריל 2014

  מניסיון שלנו בטיפול של כ 2,000 בקשות לערך לקבלת דרכון גרמני, אני מעריך שסיכוייך קלושים, לאור מה שתיארת. לפרטים נוספים, אני מפנה לאתר שלנו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.