כמה שאלות.תודה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אנה

  נשלח ע"יאנה 21:55, 17 באפריל 2014

  שלום. רציתי לדעת האם יש אפשרות לגור בגרמניה כל החיים בלי אזרחות ולהיות עם אזרחות ישראלית? כמו שאני יודעת כדי לא לאבד את אזרחות ישראלית צריך לבוא לארץ פעם ב.. אבל כל כמה זמן חייבים באמת לבוא לישראל? אנחנו גם הגענו מברית המועצות ושמעתי שיש הסכם בין גרמניה לישראל שמי שהגיע מברית המועצות לא יכול לקבל אזרחות גרמנית..האם זה נכון? (אפילו שאנחנו לא נחשבים ליהודים)תודה רבה

  השב
 • 10:16, 22 באפריל 2014

  קיימת אפשרות לעבוד ולחיות כל החיים בגרמניה ולא להחזיק באזרחות גרמנית. אינני יודע על הסכם כלשהו בין גרמניה לישראל בנוגע לאזרחות כפולה.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.