אני רק שאלה קטנה! - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • זיו

  נשלח ע"יזיו 13:30, 23 בספטמבר 2012

  שלום, אני זיו, גם אני מעוניין להוציא דרכון גרמני ורק לאחרונה הצלחתי לשים יד על כמה מסמכים של סבא שלי ז"ל שאומנם נולד בגרמניה לאמא גרמניה (עם אזרחות), אך ע"פ מיטב הבנתי הוא לא היה אזרח כי בתקופה ההיא (1920+-) האזרחות הייתה עוברת רק דרך האבא (שנולד ברוסיה). הייתי מעוניין לדעת אם למרות המצב הבעייתי הזה אני אוכל להשיג אזרחות על סמך המסמכים של סבי או שאני אצטרך גם את המסמכים של סבתא שלי (אמא שלו) תודה מראש.

  השב
 • 17:08, 24 בספטמבר 2012

  אם סבא שלך לא נולד לאב גרמני, ולא משנה מקום הלידה, סיכוייך לקבל דרכון גרמני קלושים.

  אם אמה של סבא שלך המשיכה להחזיק באזרחות הגרמנית גם לאחר שהיא התחתנה עם אבא של סבא שלך, בהחלט ייתכן כי אבא של סבא שלך שינה לעצמו את האזרחות לגרמנית. אז קיים סיכוי שכל הצאצאים ואתה בכללם תקבלו דרכון גרמני.
  בברכה
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.