דרכים להוצאת מסמכים רלוונטיים - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • עינת

  נשלח ע"יעינת 11:47, 4 בדצמבר 2012

  סבתא שלי נולדה וגדלה בגרמניה. לצערי היא נפטרה ואין לי מסמכים שלה לא של תעודת לידה או ת.ז שלה. איפה אני יכולה לאתר מסמכים שיוכלו לעזור לי להוציא אזרחות גרמנית אם לא מסבתא שלי?

  השב
 • 16:44, 5 בדצמבר 2012

  עינת שלום,
  לפני שתשקיעי זמן וכספים בחיפוש מסמכים, עליך לבדוק, מה סיכוייך לקבל דרכון גרמני. אם אחד מהוריך נולד לסבתך לפני אפריל 1953, תוכלי לחסוך לך את הטרחה בחיפוש המסמכים, כי סיכוייך לקבל דרכון גרמני בתנאי כאלו קלושים מאד.
  אם אין זה המקרה, עליך לסור למשרד הפנים ולבקש פרטים מהארכיון על סבתך ובעיקר, מה היתה אזרחותה בעת עלייתה ארצה. כמו כן, ניתן לפנות לגופים שונים בגרמניה, כדי לנסות ולאתר נתונים אישים על סבתא שלך.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.