יליד קישינב של מלחמת העולם השנייה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • גרמניה

  נשלח ע"יגרמניה 23:31, 2 במאי 2014

  ערב טוב, סבי יליד קישינב של ספטמבר 1941. אחרי קריאה מעמיקה באינטרנט מצאתי שמולדובה בכלל וקישינב בפרט נכבשו על ידי הנאצים (חודש יוני של 1941). אוסיף שסבי דובר יידיש. לפיכך, רציתי לדעת האם הוא זכאי לאזרחות גרמנית. בנוסף, אחרי בדיקה נוספת שערכתי מצאתי ששמות המשפחה של שני הצדדים שלי הם במקור מגרמניה, ומאתר שקראתי מצאתי את זה: "חוק השבות הגרמני: מתרכז בצאצאי יוצאי גרמניה במאה ה-18 שהתיישבו באזור רוסיה ומדינות מזרח אירופה תחת חסותה של קתרינה הגדולה, שהזמינה חקלאים ובעלי מלאכה להתיישב בשטח שלטונה בתנאים טובים. עשרות אלפי גרמנים (המכונים Volga Germans או Aussiedler) נענו להזמנה, וצאצאיהם נאמדים במאות אלפים, החיים במדינות חבר העמים, מזרח אירופה והאמריקות. חוק השבות הביא להתאזרחותם של מאות אלפי זכאים בשנות השמונים, שכל קשר בינם לבין גרמניה (תרבות, שפה וכו') היה מקרי ביותר. בשנות התשעים הועבר תיקון לחוק שעפ"יו רק אלו הדוברים את ה Volga Dialect של השפה הגרמנית יוכלו להתאזרח." משום שהוריי בעלי שמות משפחה של עיירות בגרמניה (שני הצדדים), שנולדו בארצות חבר העמים. האם קיים סיכוי שלפי סעיף זה נוכל לקבל אזרחות גרמנית?

  השב
 • 14:36, 4 במאי 2014

  לדעתי הסיכויים קלושים מאד.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.