זכות לקבלת דרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • מירי מרקוביץ

  נשלח ע"ימירי מרקוביץ 16:49, 7 במאי 2014

  אני חייתי בתור ילדה בגרמניה כ 9 שנים.הורי ירדו בזמנו מהארץ וחיו בגרמניה הרבה מאוד שנים. אבי נפטר שם וגם קבור שם. אימי חזרה לארץ. לשניהם אין אזרחות ודרכון גרמני. שאלתי היא האם ייתכן שביכולתי להגיש בקשה לדרכון / אזרחות על סמך השנים שחייתי שם ? תודה

  השב
 • 10:35, 8 במאי 2014

  יש לך סיכוי לקבלת דרכון גרמני. אני מעריך את הסיכוי בסביבות 50%. אם גרמניה תיעתר לבקשה, את תידרשי לוותר על האזרחות הישראלית שלך.
  לפרטים נוספים ראי באתר שלנו www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.