סוגיית חידוש דרכון וקבע - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אמיר בר

  נשלח ע"יאמיר בר 09:40, 19 במאי 2014

  בעת תהליך קבלת האזרחות הצהרתי על כניסה צפויה לשנה וחצי של קבע, וקיבלתי אישור מגרמניה. לאחר סיום תקופה זו המשכתי בקבע לעוד שנתיים, אבל לא עדכנתי את השגרירות בנושא - פשוט כי לא חשבתי על זה - הייתי עמוק בתוך השירות הצבאי וזה פשוט לא קפץ לי לראש (כמובן שלא עשיתי שימוש בדרכון מעולם). האם יש סיכוי שהם לא ישללו לי את האזרחות? שיהיו מוכנים לחדש לי את הדרכון? האם העובדה שביקשתי אישור על תקופת הקבע הראשונית תוכל לסייע לי לטעון שלא מדובר בהסתרה או חוסר דיווח, אלא פשוט בחוסר תשומת לב לגבי תקופת הקבע השנייה? כשאחותי הקטנה נכנסה לקבע דאגתי שהיא תדווח על כל התקופה - אולי אוכל להשתמש גם בעובדה זו כדי לטעון שפשוט מדובר על פאשלה במקרה שלי ולא במטרה מכוונת? תודה!

  השב
 • 15:29, 19 במאי 2014

  כמובן שיש לך סיכוי.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.