אזרחותo של הסבא והסבא-רבא - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 18:46, 4 ביוני 2014

  סבי נולד בקוניגסברג, גרמניה (היום קלינינגרד רוסיה) ועלה לארץ בגיל 21. נמצאת בידיי תעודה הלידה שלו, אך לא אזרחותו. אביו לחם בצבא גרמניה במלחמת העולם הראשונה, אך אין מסמכים רשמיים המאשרים זאת מלבד תמונה ישנה בה רואים אותו מצולם במדים עם בני פלוגתו. ידוע לי כי הובטח לו שיקבל אזרחות גרמנית לאחר המלחמה, אולם אין בידיי מידע אם אכן קיבל את האזרחות. לאן ועם מי צריך לברר על מנת להסדיר זאת, ובמקרה שתוכח אזרחותם של מי מן השניים, מה סיכויי לקבל דרכון גרמני?

  השב
 • 12:31, 8 ביוני 2014

  אם אחד מהם היה גרמני ולא ויתר על אזרחותו על מנת לקבל אזרחות אחרת, סיכוייך טובים. עליך לפנות לרשויות ברוסיה, על מנת לאתר את אזרחותו המקורית של הסבא.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.