איך מבררים אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 17:44, 22 בדצמבר 2012

  שלום רב. אמי ,סבי וסבתי הם ילידי גרמניה.עלו לארץ בשלהי שנות השלושים. בידי תעודת לידה של אימי וכן תעודת נישואים של סבי וסבתי שהוצאו בפרנקפורט.סבתי הינה ילידת פולין סבי יליד גרמניה.כיצד אני יכולה לבדוק בתעודות האם הינם מוגדרים כאזרחים או לאו?תודה רבה

  השב
 • 09:32, 27 בדצמבר 2012

  בתעודות הלידה בגרמניה אין איזכור לגבי האזרחות של היילוד או של מי מהוריו. באין תיעוד אחר, יש לפנות לשורה של גורמים בגרמניה, על מנת לנסות לברר את האזרחות המקורית או לפשפש במסמכים של בני המשפחה, שמא שם יש רמז לאזרחות.
  מניסיון של טיפול במעל 1000 דרכונים גרמניים, בהרבה מקרים תמיד יהיה מישהו במשפחה של "הייקים" שמחזיק אצלו חומר תיעודי.
  ד"ר יובל חן ,עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.