שירות בצהל ואזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • שרי

  נשלח ע"ישרי 14:32, 8 ביוני 2014

  שלום, יש לי אזרחות גרמנית אבל לא הוצאתי דרכון. שירתתי 5.5 שנים בצה"ל- ביניהם 3 שנים סדיר (למרות היותי אישה- חוץ מ2 שנות החובה של נשים הייתי מחוייבת לשנה שירות סדיר נוסף בגלל המקצוע שבו עסקתי בצבא), ושנתיים וחצי קבע. ביקשתי אישור לפני הכניסה לקבע ונעניתי בחיוב. אבל לא ידעתי שגם השנת שירות סדיר השלישית שלי נחשבת כ"התנדבות" ועליה לא דיווחתי (למעשה בקשת האישור הייתה במהלך השנה השלישית). אני רוצה להוציא דרכון אבל חוששת שאזרחותי נשללה בגלל השירות הצבאי. האם יש סיכוי שייתנו לי להוציא דרכון ושלא ישללו את אזרחותי, מאחר ואי הדיווח נבע מחוסר-ודאות ונעשה בתום לב? תודה.

  השב
 • 12:00, 9 ביוני 2014

  בוודאי שיש סיכוי. אם בכל מקרה תישלל אזרחותך, זה בוודאי לא יחתום את הגולל. עד עתה, הצלחנו להשיב כמעט לכל לקוחותינו הרבים, שאזרחותם הגרמנית נשללה עקב השירות בקבע, את האזרחות הגרמנית.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.