סבא מדנציג - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • רון דביר

  נשלח ע"ירון דביר 20:00, 9 ביוני 2014

  שלום אשמח לעצתך. סבא שלי נולד בקאליש פולין 1909 ועבר בילדות ו לדנציג והיה לו reiss pass של דנציג. הוא רכש תואר הנדסה בפוליטכניון של ברלין לפני המלחמה והתחתן בה בשנת 1932. אבא שלי נולד בברלין בשנת 1933. מהתקופה בברלין יש תעודת נישואים, סטודנט, לידה וכו׳. הסבא קיבל עד פטירתו רנטה מגרמניה. בשנת 1939 המשפחה עברה מברלין לפלסטינה. האם יש סיכוי לאזרחות גרמנית? תודה רון דביר

  השב
 • 10:10, 10 ביוני 2014

  על פניו נראה שהסיכויים קלושים מאד.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.