השבת אזרחות דרך סבא גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 16:24, 3 ביולי 2014

  שלום, אימי (נוצריה) נולדה בגרמניה להורים גרמנים וכשעלתה לארץ והתחתנה עם אבא שלי (יהודי) חתמה ככל הנראה על טופס עלייה שביטל אוטומטית את האזרחות הגרמנית שלה ללא ידיעתה. היום אני לא בקשר איתה אבל כן מרגישה קשר חזק לגרמניה ורוצה להוציא אזרחות. דרכה אי אפשר והסבים שלי בגרמניה כבר לא בחיים. סבא שלי שירת בצבא וסבתא שלי בצלב האדום במלחמת העולם השנייה. השאלה שלי היא האם יש סיכוי בשבילי להיות אזרחית גרמניה ומה כרוך בתהליך? איפה אפשר להשיג מסמכים? מאיפה להתחיל? תודה רבה על תשובתך. המשך יום נעים.

  השב
 • 11:39, 6 ביולי 2014

  סיכוייך לדעתי לא גבוהים.

  תגובה
 • 11:23, 7 ביולי 2014

  אם היא תשתף פעולה ואצליח להשיג ממנה את הדרכון הגרמני הישן שלה ותעודת לידה זה יכול לעזור?
  תודה.

  תגובה
 • 21:02, 18 ביולי 2014

  סבא שלי מצד אימי נולד בגרמניה לאימי אין אזרחות אני מעוניין לעשות אזרחות גרמנית האם אני יכול לאימי אין מיסמכים אבל יש לה פרטים על סבא שלי

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.