בדיקת זכאות לאזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • שושי

  נשלח ע"ישושי 20:48, 7 ביולי 2014

  סבתי ילידת 1918 ובעלת אזרחות גרמנית (יש לה דרכון ות.ז.) סבי ז"ל אינו בעל אזרחות גרמנית. אמי נולדה בישראל בשנת 1951 ואינה מחזיקה באזרחות גרמנית. יש לי שתי שאלות: 1. האם אני יכולה לקבל אזרחות גרמנית על סמך האזרחות של סבתי? 2. האם ניתן "לדלג" על קבלת אזרחות של אימי ולקבל אזרחות ישירות כנכדה? בתודה מראש, שושי

  השב
 • 11:14, 8 ביולי 2014

  הסיכוי של ילדי הסבתא שנולדו לפני אפריל 1953 לקבל דרכון גרמני הוא קלוש. אם ילדי הסבתא לא זכאים לקבל, גם נכדי הסבתא לא זכאים. ילדי הסבתא שנולדו לאחר אפריל 1953 וילדיהם יש סיכוי גבוה לקבל דרכון גרמני. לפרטים נוספים אני מפנה לאתר שלי.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.