אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • דב

  נשלח ע"ידב 14:57, 8 ביולי 2014

  שלום לבני (קטינים) שנולדו וחיים בישראל אזרחות ישראלית. לפני כמה שנים קבלו אמריקאית מבקשה naturalization ע"י זכות הסבתא מצד האמא. בנוסף דרך המשפחה של האב זכאיות לקבל אזרחות גרמנית (טרם ביקשו). האם יש בעיה עם החוק הגרמני במצב זה ? (3 אזרחויות). כלומר האם עלולים לשלול את האזרחות הגרמנית ?האם אין בעיה להוציא גם דרכון גרמני ? ומה קורה עם שירות צבאי ? האם שירות צבאי יכול לשלול אזרחות גרמנית? האם עדיף לבקש אזרחות לאחר השירות הצבאי כי אולי ישרתו בקבע ? תודה מראש

  השב
 • 16:32, 8 ביולי 2014

  מבחינת החוק הגרמני, אפשר שיהיו אין ספור אזרחויות זרות לפני קבלת האזרחות הגרמנית. לאחר קבלת אזרחות גרמנית, קשה יהיה להחזיק באזרחות נוספת. קבע לא רלוונטי. לפרטים נוספים אני מפנה לאתר שלנו www.henadvoc.com

  תגובה
 • 14:01, 16 ביולי 2014

  שם תוכן הודעה:
  תודה !

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.