בדיקת זכאות לדרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 18:02, 2 באוגוסט 2014

  שלום, סבי איננו היה יליד גרמניה ועבר להתגורר בגרמניה בשנת 1927 ,למד לימודים גבוהים בגרמניה בשנת 1930. והיה ברשותו רשיון נהיגה גרמני. האם היה צורך באזרחות גרמנית על מנת לקבל רישיון נהיגה והאם יש לי סיכוי לקבל דרכון גרמני על בסיס המידע שיש לי מסבי ? תודה מראש, גיא.

  השב
 • 05:57, 11 באוגוסט 2014

  אין קשר בין רישיון נהיגה גרמני, קבלת רנטות/שילומים, מקום לימודים בגרמניה לאזרחות גרמנית. עובדות אלו לא מלמדות, מה הייתה האזרחות המקורית.
  פנה אלינו במייל נפרד. תקבל מאיתנו שאלון לצורך בדיקת ההיתכנות לקבלת אזרחות גרמנית. יהיה עליך לאסוף את כל המסמכים בלועזית על סבך ולהמציא לנו אותם במייל.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.