אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • חגי

  נשלח ע"יחגי 17:58, 4 באוגוסט 2014

  שלום . הורי ז"ל היו ילידי גרמניה . אמי הייתה אזרחית גרמניה ואף החזירה לעצמה את הדרכון הגרמני . (אביה - סבי היה אזרח גרמני) אבי לא היה אזרח גרמני כי סבי (אביו) היה אזרח פולני שחי בגרמניה ונישא שם לסבתי שהייתה אזרחית גרמניה . שני הסבים שלי השתתפו במלחמת העולם הראשונה ואף קיבלו אותות הצטיינות . אני יליד 1946 וככל הידוע לי אין באפשרותי לקבל אזרחות גרמנית בגלל שילידי שנים אלו זכאים לאזרחות רק לפי האב . האם יש אפשרות לקבל אזרחות הגרמנית לפי אזרחות הסבא ? בתודה ובברכה חגי .

  השב
 • 05:58, 11 באוגוסט 2014

  סיכוייך קלושים לקבל דרכון גרמני, מאחר ונולדת לפני אפריל 1953 לאם גרמניה. ראה פרטים נוספים באתר שלנו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.