שינוי שם פליט בגרמניה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 21:46, 16 באוגוסט 2014

  סבתי ילידת ליטא, אני רוצה להוציא דרכון, אבל היא רשומה בליטה בשם X, ועלתה לארץ בשם Y, ושינתה שם בארץ לZ. ככל הנראה התחתנה והתגרשה בגרמניה בשנים 1944-1948. אבל היא לא היתה אזרחית גרמניה עד כמה שאני מבין (למרות שבן שלה שנולד בגרמניה (לא אבי) כן קיבל אזרחות). אני לא בטוח שאוכל להוציא רישומים מליטא כי אין לי איך להוכיח זיקה בין Z לX. איפה יהיה רישום של שינוי השם מX לY? כי היא לא אזרחית גרמנית, היכן נוהל שינוי הרישום לפליטים? האם ליטא מודעת לשינוי שכזה? האם יש לעבוד מול שגרירות גרמניה להוכיח קשר שכזה?

  השב
 • 18:40, 18 באוגוסט 2014

  אינני עוסק בדין הליטאי. כמו כן, בנסיבות שתיארת איני בספק אם יש לך סיכוי לקבל דרכון גרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.