אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 11:16, 18 באוגוסט 2014

  שלום רב. ביולי 1993 קיבלתי אזרחות גרמנית (לאחר שהוכחתי כי לסבי הייתה לפני שעלה לארץ) ובהמשך קיבלתי דרכון גרמני. לא חידשתי את הדרכון מאז. בהמשך התחתנתי ונולדו לי שלושה ילדים. הבכור בהם עומד לגיוס בעוד שנה וחצי. מסיבות שונות לא טיפלתי בנושא האזרחות של הילדים מאז נולדו. היות והבכור עומד להתגייס בעוד שנה וחצי, האם נכון יותר לטפל בנושא האזרחות והדרכון שלהם כעת או לאחר שישתחררו מהצבא? (תוך כדי התחשבות בעובדה כי יתכן וישרת קבע) תודה.

  השב
 • 18:42, 18 באוגוסט 2014

  אין קשר. אתה תוכל לטפל עכשיו, במהלך השירות הצבאי או לאחריו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.