אזרחות אוסטרית, דרכון אירופאי- אימות נתונים - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • micron

  נשלח ע"יmicron 12:38, 31 באוגוסט 2014

  מכובדים שלום רב, האם בעת חידוש דרכון מתבצע אימות נתונים מול קצין העיר/שגרירות ישראל/גורם ממשלתי- אודות שירות קבע? כיצד הם יודעים אם האדם היה בשירות קבע או לא? למיטב ידעתי, החוק שולל אזרחות מאדם שביצע שירות קבע (קצר ככל שיהיה). תודות לעונים.

  השב
 • 10:02, 1 בספטמבר 2014

  מיקרון שלום,

  פשוט מאד. השגרירות מבקשת ממך להביא אשור על שרות בצה"ל, ושם מפורטים שרות חובה ושרות קבע.
  החוק אינו שולל אוטומטית אזרחות ממי ששרת שרות התנדבותי (כלומר לא שרות חובה), אלא מאפשר לעשות זאת. כלומר, בהחלט יש סכון שהאזרחות תשלל. כדי להמנע מכך, אפשר לקבל אשור על שרות התנדבותי מראש, ולהמנע מכל הצרות.

  יום טוב,
  שמשון.

  תגובה
 • 15:40, 1 בספטמבר 2014

  אתה תידרש להמציא אישור שלטונות צהל באשר לשרותך הצבאי. אם היית בקבע בעת שהחזקת אזרחות גרמנית, האזרחות תישלל ממך. יחד עם זאת ומניסיון שלנו עם הרבה תיקים של שירות בקבע, בהליך נכון וטיעונים ראויים, קיים סיכוי סביר כי האזרחות תוחזר לך.

  תגובה
 • 14:09, 14 בספטמבר 2014

  ברגע שתבקש/י להאריך את הדרכון הגרמני שלך או לקבל חדש, ידרשו ממך להציג אישור שלטונות צהל בדבר תקופת שירותך הצבאי. מאחר שהיית בקבע, תישלל אזרחותך. יחד עם זאת זה לא סוף הסיפור. ברוב המקרים הרבים שטיפלנו להשבת האזרחות הגרמנית למשרתי הקבע, הצלחנו לשכנע את גרמניה. בהליך כזה, יש לשלטונות גרמניה שיקול דעת, אם להעניק אם לאו את האזרחות הגרמנית. לכן יש לעגן בבקשה שיקולים משכנעים, שיהיה בהם לשכנע את גרמניה להעניק מחדש את האזרחות הגרמנית. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.