האם יש פיתרון למשרתי קבע בין 2000-2011 ? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • שם

  נשלח ע"ישם 22:00, 2 בספטמבר 2014

  יש לי דרכון גרמני מ-1998 ושירתתי בקבע (פחות משנה) בלי להודיע מראש ב- 2002, כי לא ידעתי שצריך. הדרכון פג ואני חושש לחדש אותו. האם יש תקדימים לאנשים כמוני שלא נשללה מהם האזרחות? האם כדאי לי לחכות עוד כמה שנים בלי ליצור קשר עם השגרירות בתקווה שתחול התיישנות על הנושא או משהו כזה? האם לנסות לחדש את הדרכון בלי להסגיר את המידע על הקבע? האם זה אפשרי? האם ידרשו ממני מכתב שחרור? ומה אם אין לי? ומה אם אני אגיד שהשתמטתי מצה"ל? תודה מראש שם

  השב
 • 09:37, 3 בספטמבר 2014

  עד עתה טיפלנו בשורה של יוצאי קבע שאזרחותם בוטלה. לשמחתי, בכל הבקשות שלנו הצלחנו לשכנע את שלטונות גרמניה להשיב את האזרחות הגרמנית, כך שיש תקדימים.
  אינני רואה טעם שתחכה. בכל הארכת הדרכון שלך, הם יבקשו אישור שלטונות צה"ל בדבר תקופת שירותך. אין טעם לבצע מהלכים לא כשרים.

  תגובה
 • 14:09, 14 בספטמבר 2014

  ברגע שתבקש/י להאריך את הדרכון הגרמני שלך או לקבל חדש, ידרשו ממך להציג אישור שלטונות צהל בדבר תקופת שירותך הצבאי. מאחר שהיית בקבע, תישלל אזרחותך. יחד עם זאת זה לא סוף הסיפור. ברוב המקרים שטיפלנו להשבת האזרחות הגרמנית למשרתי הקבע, הצלחנו לשכנע את גרמניה. בהליך כזה, יש לשלטונות גרמניה שיקול דעת, אם להעניק אם לאו את האזרחות הגרמנית. לכן יש לעגן בבקשה שיקולים משכנעים,] שיהיה בהם לשכנע את גרמניה להעניק מחדש את האזרחות הגרמנית. לפרטים נוספים ראה www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.