אזרחות גרמנית ושירות קבע - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • עומרי

  נשלח ע"יעומרי 22:59, 11 בספטמבר 2014

  שלום, אבי מעולם לא הוציא אזרחות בעצמו, אבל הוריו ז"ל היו אזרחי גרמניה ואוסטריה (סבי ז"ל היה אזרח אוסטריה, וסבתי ז"ל אזרחית גרמניה). אני שירתתי בצהל בנוסף לשירות הסדיר, שירות קבע קצר של שלושה חודשים (סה"כ 3 שנים ו-3 חודשים). האם יש סיכוי שיאשרו לי אזרחות? ודרכון?

  השב
 • 14:11, 14 בספטמבר 2014

  כדי לדעת את סיכוייך לקבל דרכון גרמני, יש לבחון שורה של נתונים ומסמכים. מקום לידה כמו קבלת שילומים אינם רלוונטים לשאלת האזרחות. פנה אלינו באופן פרטי ותוכל לקבל שאלון לבדיקת סיכוייך. שירות הקבע אצלך הוא אינו רלוונטי לשאלת הדרכון הגרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.