פרנוולד - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אביב

  נשלח ע"יאביב 23:22, 30 בספטמבר 2014

  שלום רב, אבי נולד במחנה העקורים פרנוולד (Föhrenwald) ועלה לארץ בגיל שנתיים. האם הוא זכאי לקבלת אזרחות גרמנית? אנו לא מוצאים פה את תעודת הלידה. לאן עלי לפנות על מנת לנסות להשיג עותק של תעודת הלידה שלו? תודה מראש

  השב
 • 09:54, 1 באוקטובר 2014

  אביך יהיה זכאי לקבל דרכון גרמני, רק אם אביו היה גרמני. מקום הלידה או קבלת רנטות ופיצויים לא מקנות אזרחות גרמני. לפרטים נוספים, ראה www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.