אזרחות גרמנית וקבע - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • רונן כהן

  נשלח ע"ירונן כהן 19:16, 10 באוקטובר 2014

  שלום שירתתי בקבע מספר שנים. אולם בפעם האחרונה שהלכתי לחדש את הדרכון הצהרתי שהשתחררתי לאחר שירות חובה, כיוון שמספר ימים לפני כן גיליתי על החוק "החדש" (אז) של התנדבות לצבא זר. מתוך פחד שישללו לי את האזרחות הצהרתי שהשתחררתי לאחר כשלוש שנים. הבנתי שעכשיו הם גם דורשים את תעודת השחרור עצמה, מה שאין לי להציג. האם יש דרך להפוך את זה? ניתן להגיש בקשה להסביר את המקרה ומה הסיכויים לקבלת אזרחות שוב? תודה

  השב
 • 11:53, 12 באוקטובר 2014

  החוק הגרמני מחייב לשלול לך את האזרחות, במקרה בו היית בשירות קבע. יחד עם זאת, אין זה סוף הסיפור. לשמחתי, עד עתה הצלחנו לשכנע את גרמניה להשיב את האזרחות הגרמנית לכל הלקוחות הרבים akbu שהיו בקבע ואזרחותם הגרמנית נשללה. לפרטים נוספים אתה מופנה לאתר שלנו www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.