האם אני זכאית לאזרחות גרמנית? או הקלה בהתאזרחות? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 16:51, 11 באוקטובר 2014

  שלום, אמי נולדה בגרמניה והנה זכאית לאזרחות גרמנית. אבי, שנפטר, היה בעל אזרחות פולנית (ולאחר מכן רק ישראלית כיוון שזו נשללה לו) אחי, שנולד ב-1959, הוציא לפני כשנתיים אזרחות ודרכון גרמני לו ולילדיו. אני נולדתי באוגוסט 1952. ראיתי באתר השגרירות כי ישנה הקלה בהתאזרחות למי שנולדו לפני ה-1.1.75 לאם גרמניה ואב שאינו גרמני, כלומר אני. האם יש לי סיכוי לקבל אזרחות? האם לבני (שנולד ב-1991) יש סיכוי לקבל אזרחות?

  השב
 • 11:53, 12 באוקטובר 2014

  סיכוייך וסיכויי צאצאיך נמוכים לקבל אזרחות גרמנית

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.