לימודים לתואר שלישי במשפטים בגרמניה לבעל דרכון רומני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 15:33, 16 באוקטובר 2014

  שלום, אני מחזיק בדרכון רומני בנוסף לישראלי (ובקרוב גם בנותיי). אני עו"ד ובעל תואר שני במשפטים (LLM) מאונ' בר-אילן (ללא תיזה). שוקל ללמוד תואר שלישי במשפטים בגרמניה. רציתי לדעת מה התנאים להתקבל ללימודי תואר שלישי באוניברסיטה, שכר לימוד ממוצע והאם אפשר לעבוד במקביל ללימודים ? תודה מראש. ערן

  השב
 • 14:15, 17 באוקטובר 2014

  איך זה קשור לפורום אזרחות גרמנית ?
  תפנה לאוניברסיטאות ותשאל אותם, לכל אחת יש תנאים אחרים
  זה לא משהו שקשור למדינה.
  וכן, מבחינת החוק את תוכל לעבוד תוך כדי לימודים
  מה שכנראה ודאי זה שאתה לא תוכל לעבוד מבחינת האוניברסיטה,
  דוקטורנטים לא עובדים מחוץ לאוניברסיטה, בשום אוניברסיטה

  תגובה
 • 10:42, 19 באוקטובר 2014

  מניסיון אישי בחיבור עבודת דוקטורט בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת פרנקפורט, התנאים לקבלה לדוקטורט ובחינות התואר אינן פשוטות. אם לא למדת משפטים בגרמניה או אם אינך שולט בגרמנית, סיכוייך לדעתי נמוכים מאד. כבעל דרכון רומני, אתה רשאי לעבוד בגרמניה.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.