עבודה בגרמניה ללא אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 10:05, 20 באוקטובר 2014

  אני בת 43 אחות מוסמכת אקדמאית עם וותק של 20 שנה במקצוע. שמעתי שממשלת גרמניה מאפשרת לאזרחים ישראליים לנסוע לגרמניה ולחיות שם חצי שנה עם אפשרות לעבוד. אני אזרחית ישראל ואין לי אזרחות נוספת. לגבי השפה הגרמנית- ידע ממש בסיסי של מתחילים. הייתי רוצה לנסוע לחצי שנה ולנסות לעבוד שם כאחות. האם זה באמת נכון ויש אפשרות כזאת? האם ניתן לעבוד במשהו אחר במידה ולא מסתדר התחום שלי? תודה

  השב
 • 10:42, 23 באוקטובר 2014

  פנייתך אינה קשורה לפורום.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.