התנדבות למילואים ושלילת האזרחות הגרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 18:26, 23 באוקטובר 2014

  שלום. אני בעל אזרחות גרמנית ובידי תעודת אזרחות משנת 1996. לאחר שנולדו ילדיי (ב- 2000, 2008) הוצאתי להם דרכונים גרמניים אך לא ביקשתי לבצע "רישום לידה" ולהוציא תעודות לידה ו/או תעודת אזרחות עבורם. האם יש צורך לבקש לבצע רישום והוצאת תעודות אלו ? בזמנו הבנתי כי אין בכך צורך וכי במסגרת הפרוצדורה של הוצאת הדרכון הם נרשמים במרשם האוכלוסין הגרמני ? אודה לתשובתך.

  השב
 • 16:09, 26 באוקטובר 2014

  אתה לא חייב אבל עדיף שיקבלו תעודות התאזרחות

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.