קבלת אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ברכה ארבל

  נשלח ע"יברכה ארבל 23:40, 26 באוקטובר 2014

  שלום, לי, לבתי ובני הצעיר אזרחות גרמנית בזכות אבי ז''ל. לבני הבכור רן יליד 1971 אין. לפי החוקים והנהלים עד היום אי אפשר היה לקבל. בעלי ואבי ילדיי צבר שאמו ז''ל נולדה בגרמניה, אך לא הוציא אזרחות. האם ניתן לתקוף את הנושא מהצד הזה? ו האם ידוע לך אם כללית חל שינוי כלשהו ואולי ניתן לטפל בבקשה לאזרחות עבור רן? אודה על תשובתך, ברכה ארבל

  השב
 • 08:51, 27 באוקטובר 2014

  בנך רן לא קיבל אזרחות גרמנית, מאחר וביום שהוא נולד, את כבר החזקת באזרחות שכזו. אם הוא דובר גרמנית, יכול להיות לו סיכוי סביר. אם בעלך נולד לפני אפריל 1953, סיכוי קלוש שהוא או רן יקבל דרכון. אם בעלך נולד לאחר מועד זה, הוא ו/או רן יהיו זכאים לקבל דרכון גרמני, רק אם אבא של חמתך היה גרמני. תוכלי לפנות אלינו במייל פרטי ולקבל שאלון, אשר נועד לבחון את הסיכויים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.