האם אני זכאי לאזרחות גרמנית? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 18:07, 2 בנובמבר 2014

  שלום, סבא שלי נולד ב-1915 בויטבסק של רוסיה למשפחה ששפת אם שלה היית גרמנית /יידיש. המשפחה היית תושבת קבע בעיירת memel. יש לנו מסמך לידה שלו בגרמנית אשר תורגם מרוסית ע״י רשויות ממל ב1916., אך אין זכר לשום אזרחות, בנוסף תעודת בגרות מבית ספר גרמני בממל. השאלה היא האם יש סעיפים בחוק האזרחות לגבי האוכלוסייה הגרמנית של ממל? או שאזרחותו הייתה בכלל ליטאית בגלל סיפוח ממל לליטא ב1923? חשוב לי להדגיש שהוא עשה עלייה ב1934 עקב עלייתו של היטלר.

  השב
 • 07:56, 3 בנובמבר 2014

  מקום לידה אינו רלוונטי, גם לא שפת האם ולא קבלת רנטות או שילומים. אם סבא שלך היה גרמני, יש סיכוי טוב שצאצאיו יקבלו דרכון גרמני. סבא שלך היה גרמני, אם ביום שהוא נולדä ולא משנה היכן, החזיק אביו באזרחות שכזו. בנסיבות שתיארת ומניסיון בטיפול של כ 2,000 בקשות לדרכון גרמני, אני מעריך שסיכוייך קלושים. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.