זכאות לאזרחות גרמנית. - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 23:16, 4 בנובמבר 2014

  לעו"ד שלום, סבתי, עליה השלום, היתה בעלת אזרחות גרמנית. עלתה לארץ בשנת 1934. נישאה בארץ לסבי שלא היה אזרח גרמני. ילדה את אבי בארץ, בשנת 1940. לאבי אזרחות ישראלית בלבד. אני נולדתי בארץ בשנת 1970. שאלותיך הן: 1. האם אני לילדי זכאים לאזרחות גרמנית? 2. אם אני זכאית לאזרחות גרמנית, האם אפשר לבצע את התהליך למרות שאבי מסרב לקבל אזרחות גרמנית? תודה ו פעמיים כי טוב, דנה.

  השב
 • 10:58, 9 בנובמבר 2014

  מהנסיבות שתיארת לי, קלושים סיכויי אביך ו/או צאצאיו לקבל דרכון גרמני. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.