אזרחות גרמנית וקבע - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 19:15, 13 בנובמבר 2014

  שלום רב, אני כרגע חייל באמצע השירות הסדיר. אני עתיד להשתחרר בשנת 2016. אני כיום בתהליך של הוצאת אזרחות גרמנית שאני זכאי לה מאבא. ברצוני לדעת מה אומר החוק הגרמני בנוגע לאזרחות במידה ואחליט להמשיך את שירותי בקבע. (האם אני מאבד את האזרחות באופן אוטומטי\האם זה לא משפיע על האזרחות\האם אני צריך לבקש בקשה מיוחדת לפני כניסתי לקבע לשגרירות הגרמנית?)

  השב
 • 10:53, 14 בנובמבר 2014

  התשובה היא לא.

  תגובה
 • 14:10, 11 בדצמבר 2014

  לא אמורה להיות לך בעיה.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.