בקשה לאזרחות גרמנית ללא ויתור על אזרחות ישראלית ( אזרחות כפולה ). - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • עדי בן-מיכאל

  נשלח ע"יעדי בן-מיכאל 10:19, 9 בדצמבר 2014

  בקשה לאזרחות גרמנית. דילמה בנוגע לאפשרות האזרחות כפולה. אבי הגיש בקשה לקבלת אזרחות גרמנית משום שאביו (סבא שלי) היה אזרח גרמני מלפני השלטון הנאצי. בקשתו אושרה והוא קיבל אזרחות. לפי החוק הגרמני : "התאזרחות עפ"י זכאות לפי סעיף 116 לספר החוקים II GG", הוא איננו נדרש לוותר על אזרחותו הישראלית, דהיינו ניתן ku להחזיק באזרחות כפולה. אני מעוניין להגיש בקשה לקבלת אזרחות גרמנית גם כן, אולם עולה השאלה האם להגיש בקשה בגין האזרחות של אבא שלי או של סבא שלי. הסיבה שאני שואל זאת היא מכיוון שברור לי שאם אגיש את הבקשה בגין סבא שלי אזי לא אתבקש לותר על אזרחות ישראלית (לפי החוק הגרמני). אני לא בטוח האם זה נכון גם למקרה שאבקש אזרחות בגין אבא שלי. האם בקשה לקבלת אזרחות על-סמך אזרחות של אבא שלי (ולא לפי החוק שצוין למעלה) יש בה עילה לרשות הגרמנית לבקש ממני לוותר על אזרחות ישראלית כפולה ??? ההבדל כמובן הוא כלכלי משום שהגשת בקשה בגין סבא שלי דורשת יותר מסמכים בהעתק נוטוריוני בכדי להוכיח את השושלת מסבא שלי ועד אלי (סבא->אבא->ונכד) לאומת הוכחת הקשר שלי לאבא שלי בלבד. סוגיה זו מטרידה אותי מאוד לקראת הגשת הבקשה שכן ההשלכות הכלכליות והן מבחינת האזרחות הכפולה הם מאוד מהותיות בעבורי ! אני אשמח לתשובתך עדי בן-מיכאל

  השב
 • 14:16, 11 בדצמבר 2014

  מבלי לבחון את המסמכים ולבדוק על סמך מה קיבל אביך אזרחות גרמנית, אני סבור שטובים סיכוייך לקבל דרכון גרמני מבלי הצורך לוותר על הישראלי. אין קשר לנקודה שהעלת ממי לדרוש אזרחות, בגין אבא או בגין סבא. זו כלל לא סוגיה שמצריכה התייחסות כלשהי.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.