חידוש דרכון גרמני בזמן קבע - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יאיר צוק

  נשלח ע"ייאיר צוק 12:10, 14 בפברואר 2013

  שלום. יש לי אזרחות גרמנית ודרכון גרמני שהוצאתי בגיל 18. מאז אני בקבע בצבע. תוקף הדרכון פג לפני כמה שנים ולא חידשתי אותו כי אמרו לי שלא ניתן לחדש כל עוד אני בצבע קבע. רציתי לדעת האם יש דרך לחדש את הדרכון בכל זאת? אולי בשגרירות גרמניה כלשהי בחול? תודה!

  השב
 • 09:47, 20 בפברואר 2013

  מניסיון שלי, גם בחו"ל תבקש ממך השגרירות הגרמנית אישור צה"ל על תקופת שירותך הצבאי.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
 • 09:12, 10 במרץ 2013


  האם בבקשת הארכת תוקף דרכון ידרשו ממני אישור צהל על שירות צבאי? או רק בהנפקה ראשונה?
  האם יש דרך כלשהי לחדש את הדרכון לאחר שהשתחררתי משירות קבע?

  תודה!

  תגובה
 • 12:56, 10 במרץ 2013

  יאיר שלום,
  החוק הגרמני קובע ששירות בקבע, ללא קבלת היתר הרשויות בגרמניה, יביא לביטול האזרחות הגרמנית שלך. לפיכך, ברגע שתבקש להאריך את הדרכון הגרמני שלך, יבקשו ממך אישור שילטונות צה"ל. בעת שתציג להם אישור זה, יילקח ממך הדרכון הגרמני.
  יחד עם זאת יש עדין תקווה. יש להגיש בקשה בצירוף שלל מסמכים לקבלה מחדש של האזרחות הגרמנית שלך. על הבקשה לנמק ולשכנע את הרשויות בגרמניה, מדוע עליהם להעניק לך מחדש את האזרחות הגרמנית.
  בעוד שפעם הראשונה שביקשת אזרחות גרמנית, הרשויות בגרמניה היו חייבות להעניק לך, כעת יש להן שיקול דעת. ירצו-יעניקו. לא ירצו- הבקשה שלך תידחה.
  מטיפול שלנו בתיקים רבים, ההליך לוקח זמן לא מבוטל.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.