דרכון ישראלי (של הורה) שפג תוקפו - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • שוש

  נשלח ע"ישוש 09:53, 10 במרץ 2015

  שלום עו"ד ד"ר חן, אמי אזרחית גרמניה. שלחתי לשגרירות גרמניה בת"א מכתב ראשוני לתהליך התאזרחות שלי. השגרירות החזירה לי תשובה ובה רשימת המסמכים שאני צריכה להגיש עם בקשת האזרחות. אחד המסמכים הוא עותק פשוט של הדרכון הישראלי של אבא שלי - "copy of valid israeli passport of your father" לאבא שלי יש דרכון ישראלי וכן דרכון אירופאי אחר (לא גרמני), אך פג תוקפם של שניהם. האם לשלוח עותק של דרכון שפג תוקפו? או לשלוח צילום תעודת זהות? אבא שלי לא מתכנן בקרוב לצאת לחו"ל, האם הוא צריך לטרוח ולעשות לעצמו דרכון חדש רק בשביל זה? תודה שוש

  השב
 • 09:26, 18 במרץ 2015

  שלום שוש, השגרירות היא רק תחנת מעבר למסמכים ואינה רשאית להחליט, האם יקבל המבקש או לא יקבל דרכון גרמני. אין אנו עובדים מול השגרירות, אלא ישירות מול המחלקה האחראית בגרמניה ולכן אינני יודע, מה הדרישות שלהם ממך.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.